راهنمای نصب و راه اندازی محصولات استخری

پر کردن فیلتر شنی
ابتدا باید پمپ خاموش شود و پس از تعویض سیلیس، آنرا روشن کنید. دقت کنید که هنگام ریختن سیلیس، دانه های سیلیس به لوله وسط وارد نشود و همچنین نازلها آسیب نبینند. ابتدای دانه بندی درشت را در زیر ریخته و دانه بندی ریز را روی آن بریزید و حتما یک سوم از ظرفیت مخزن فیلتر شنی را خالی بگذارید. توصیه می گردد قبل از استفاده از سیلیس ( با کمک الک ) آن را بشویید.


شیر چندراهه
وضعیت FILTERATION : به منظور تصفیه روزمره و عادی، شیر را روی این حالت قرار دهید.
 وضعیت BACKWASH : جهت شستشوی فیلتر در هنگامی که فشار بیش از فشار شروع اولیه شد، پمپ را خاموش کنید و شیر را چند دقیقه در حالت BACKWASH قرار دهید تا آب درون شیشه شفاف و زلال شود، سپس به مرحله بعدی یعنی پاکسازی بروید.
وضعیت RINSE : پمپ را روشن کنید و بگذارید به مدت 1 تا 2 دقیقه کار کند. عمل خروج تمام آب آلوده ایجاد شده توسط مرحله BACKWASH  را به فاضلاب امکان پذیر می سازد تا محیط را تمامآ از آب الوده پاک سازی کندو اجازه ندهد که آب آلوده به محوطه استخر بازگردد.
وضعیت WASTE : برای مکش مستقیم آب آلوده به سمت فاضلاب و کم کردن سطح آب یا تخلیه کامل آب استخر، پمپ را خاموش کرده و شیر را روی قسمت waste ( فاضلاب ) قرار داده و دوباره پمپ را روشن کنید.
وضعیت RECIRCULATE : وقتی می خواهید آب استخر سریعتر گرم یا فقط ضد عفونی شود، می توان آنرا فقط از مبدلها یا از سیستم های تزریق عبور داد. در این حالت پمپ را خاموش و شیر در این وضعیت قرار داده و دوباره پمپ را روشن کنید. آب در سیستم تصفیه به صورت یک چرخه حرکت می کند ولی داخل فیلتر نمی شود.
وضعیت CLOSED : برای بستن جریان پمپ به شیر، باید آنرا در این وضعیت قرار داد.
 
هرگز فراموش نکنید که قبل از هربار تغییر وضعیت دادن شیر چند راهه، پمپ را خاموش کنید، در غیر اینصورت شکسته شدن شیر فیلتر اولین آسیب احتمالی به سیستم تصفیه خواهد بود.   1397/11/6 11:51